Dálniční známka Bulharsko

V Bulharsku je pro vozidla do 3,5t se čtyřmi a více koly průjezd vybraných komunikací zpoplatněn prostřednictvím elektronické dálniční známky. Mezi zpoplatněné úseky patří nejen dálniční tahy, ale i velké množství silnic nižších tříd, takže se při cestě automobilem do Bulharska bez dálniční známky pravděpodobně neobejdete. Elektronické známky s možností zakoupení přes internet jsou prodávány s platností víkend, týden, měsíc, čtvrt roku a rok. Kromě internetu či mobilní aplikace lze e-Viněty zakoupit také na obvyklých prodejních místech jako benzínové pumpy, směnárny či samoobslužné terminály.

Pro vozidla nad 3,5t je stejně jako pro osobní automobily určena elektronická známka, avšak od srpna 2019 bude oficiálně spuštěn mýtný systém a pro platbu mýtného za vozidla nad 3,5t bude určena palubní jednotka.

Ceny elektronických dálničních známek v Bulharsku pro rok 2019

platnost/vozidlodo 3,5tpřívěs za vozidlem do 3,5t s hmotností soupravy nad 3,5tvozidla nad 3,5t
víkend10 BGN10 BGN
týden15 BGN15 BGN
měsíc30 BGN30 BGNznámka dle emisní normy
od srpna 2019 mýtné
1/4 roku54 BGN54 BGN
rok97 BGN97 BGN

Známky pro vozidla nad 3,5t jsou rozděleny dle emisní normy, ceny naleznete na web.bgtoll.bg. Od srpna 2019 bude pro tyto vozidla určen mýtný systém

Víkendová známka platí od pátku 12pm do neděle 11:59pm, viz. ceník na web.bgtoll.bg

Často hledané informace a odkazy

Přívozy přes Dunaj mezi Rumunskem a Bulharskem

Pokud s automobilem budete cestovat mezi Rumunskem a Bulharskem, je pro přejezd Dunaje kromě několika mostů možno využít přívozy, které jsem vzhledem k většímu množství provozovatelů nejasnosti aktuálních a kompletních dat do mapy nevyznačil a doporučuji je při plánování cesty dohledat dle měst v okolí přejezdu Dunaje.

Mapa silniční sítě v Bulharsku

Mapu zpoplatněných silnic naleznete na bgtoll.bg