Dálniční známka Slovinsko

Ve Slovinsku je průjezd dálnic pro vozidla do 3,5t a motocykly zpoplatněn prostřednictvím dálniční známky. Trochu nestandardní je rozdělení vozidel do cenových kategorií, které se určují dle výšky vozidla nad první nápravou. Pro rychlejší a přesnější určení výšky vozidla nad první nápravou je na stránkách dars.si uveden seznam změřených vozidel a jejich rozdělení do cenových kategorií. Kromě zpoplatnění dálnic je vybírán poplatek za průjezd tunelu Karavanke na hraničním přechodu Rakouska se Slovinskem. Pro vozidla s největší povolenou hmotností nad 3,5t je pro platbu mýtného určena elektronická palubní jednotka a systém DarsGo. Délky platností dálničních známek, jejich ceny, odkazy na detailní informace v angličtině a několik tipů pro cestu přes Slovinsko v letních měsících naleznete v obsahu této stránky.

Ceny e-známek ve Slovinsku pro rok 2023

platnost/vozidlomotocyklyvozidla do 3,5t s výškou do 1,3m nad první nápravou, obytné vozy bez ohledu na výšku nad první nápravouvozidla do 3,5t s výškou 1,3m a více nad první nápravou
týden€8€16€32
měsíc-€32€64.1
1/2 roku€32--
rok€58.7€117.5€235

Známky jsou v prodeji online jako e-Viněty na evinjeta.dars.si

Podrobný popis rozdělení vozidel a seznam změřených vozidel naleznete v pdf Seznam změřených vozidel

Často hledané informace a odkazy

Autem přes Slovinsko na dovolenou

Pokud se v rušných letních měsících chystáte přes Slovinsko cestovat automobilem, je, kromě naplánovaní trasy, vhodné předem vysledovat průjezdnost komunikací, případně zkontrolovat ceny pohonných hmot.

Mapa Slovinské silniční sítě

Mapu zpoplatněných silnic naleznete na mapě Darsi