Dálniční známka Švýcarsko

Ve Švýcarsku je průjezd dálnic zpoplatněn prostřednictvím klasické dálniční nálepky, která je však prodáváno pouze s roční platností a to za cenu CHF 40. Povinnost mít na dálnici motorové vozidlo s hmotností do 3,5t označené dálniční známkou platí pro všechny kategorie vozidel, tedy i pro motocykly. Dálniční známku je možno zakoupit na běžných prodejních místech jako benzínové pumpy a směnárny. Pokud známku nechcete shánět v okolí hraničních přechodů, je možno využít služeb některého ze zahraničních distributorů. Za průjezd vozidel s povolenou hmotností nad 3,5t je vybírán jednorázový mýtný poplatek.

Ceny dálničních známek ve Švýcarsku pro rok 2023

platnost/vozidlodo 3,5t
rokCHF 40

Roční dálniční známka je platná od 1.12. předcházejícího roku do 31.1. následujícího roku. Podrobné informace na ezv.admin.ch

V průběhu roku 2023 bude uvedena na trh elektronická dálniční známka

Často hledané informace a odkazy

Na švýcarské dálnice pouze s roční známkou

Pokud plánujete návštěvu Švýcarska s automobilem, pak při průjezdu rychlostních komunikací jste povinni vozidlo s hmotností do 3,5t označit platnou dálniční známkou, která je v této zemi prodávána pouze s roční platností a to za cenu CHF 40. Chystáte-li se pouze do příhraničních oblastí a chcete náklady omezit jen na nutné minimum, pak doporučuji před plánováním cesty prostudovat mapu zpoplatněných silnic, případně informace uvedené v FAQ na stránkách ezv.admin.ch.

Mapa švýcarské silniční sítě